Промяна в движението в София заради велошествие по повод Деня на Европа

СПОРТ

Временна организация на движението ще бъде въведена в София заради провеждането на велошествие по повод Деня на Европа, съобщиха от Столичната община.

От 10:30 часа поетапно ще бъде спирано движението на пътни превозни средства по маршрута на колоездачната колона до приключване на събитието.

Велошествието ще започне от площад „Св. Александър Невски“ и ще премине по ул. „15 ноември“, бул. „Цар Освободител“, бул. „Васил Левски“, бул. „Патриарх Евтимий“ и бул. „Витоша“ до пилоните на Националния дворец на културата, където е финалът.

Отбелязва се на датата, когато френският външен министър Робер Шуман прочита историческата декларация за обединение в Европа
Събитието ще завърши в Южния парк – I част, в рамките на Пролетния фестивал Spring Fest.

От 9:00 часа до приключване на проявата ще бъде забранен престоят и паркирането на пътни превозни средства по целия маршрут на шествието.

Мерките се въвеждат с цел осигуряване на безопасността на участниците в колоездачната колона, отбелязват от Столична община. 

Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/promjana-v-dvizhenieto-v-sofija-zaradi-veloshestvie-po-povod-denja-na-evropa.html?campaignsrc=clipboard

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *